Gemeente Holsbeek

Hang ook de vredesvlag uit en zeg neen tegen kernwapens

Gepubliceerd op  wo 02 sep 2026
Naar aanleiding van de Internationale Dag van de Vrede op 21 september hangen we de vredesvlag uit aan het gemeentehuis. Zo tonen we dat we kiezen voor vrede, dialoog en verbondenheid, in onze gemeente en wereldwijd. Doe je ook mee?

Hang een vredesvlag uit aan je woning en help vrede zichtbaar te maken in onze gemeente. Deel een foto van je vredesvlag op sociale media met #vredesvlag en mail die naar info@dagvandevrede.be

Een signaal tegen de nucleaire dreiging

Door het uithangen van de vredesvlag geven we een duidelijk signaal voor een wereld zonder kernwapens. We spreken ons uit tegen de aanwezigheid van Amerikaanse kernwapens op Belgisch grondgebied en roepen de federale overheid op om zich actief in te zetten voor internationale nucleaire ontwapening.

Jarenlange inzet voor vrede

Onze gemeente zet zich al jarenlang actief in voor vrede.

  • Sinds 2005 maken we deel uit van het internationale netwerk Mayors for Peace.
  • We spraken onze solidariteit uit met Oekraïne na de Russische inval. 
  • Op 6 augustus trok het gemeentebestuur symbolisch de rode lijn voor Gaza. 
  • Met de Wereldvredesvlam beschikt onze gemeente over een eigen vredesmonument. Jaarlijks organiseren we een vredeswandeling naar de Vlam, dit jaar op zondag 27 september.