Gemeente Holsbeek

Tijdelijke actie: laat je asbest voordelig ophalen door Ecowerf

Gepubliceerd op  wo 09 apr 2025
Maak je woning en tuin asbestveilig op een voordelige manier. Wacht niet te lang, deze actie loopt tot eind maart volgend jaar.

Zit je nog met oude golfplaten of asbestleien op je dak of in je tuin? Goed nieuws: dankzij een samenwerking tussen de gemeente, Ecowerf, OVAM en de Vlaamse overheid kan je tot 31 maart 2026 grote hoeveelheden asbest aan huis laten ophalen aan een voordelig tarief.

Wat houdt de actie in?

Je kan hechtgebonden asbest, zoals golfplaten, leien of onderdakplaten, laten ophalen bij je thuis, volledig veilig en professioneel geregeld door Ecowerf. Een asbestcoach begeleidt je van aanvraag tot ophaling en voorziet je van info, beschermkledij en het juiste verpakkingsmateriaal.

Tarieven (alles inbegrepen)

  • Aankoop witte plaat- of kuubzakken: 30 euro/stuk (max. 8/jaar/adres)
  • Huur container voor grote hoeveelheden: 170 euro/stuk (max. 2/jaar/adres)

Je ophaling aanvragen

Vraag hier online je ophaling aan bij Ecowerf

Nadat je het aanvraagformulier hebt ingevuld, neemt een asbestcoach binnen een maand contact met je op om een afspraak te maken. Bij het huisbezoek wordt de situatie bekeken en worden er verdere afspraken gemaakt.

Zelf asbest naar het recyclagepark brengen? Asbestcement (zoals eternietplaten) kan je gratis afgeven op het recyclagepark, op voorwaarde dat het goed verpakt is en de stukken maximaal 2,40 meter lang zijn. Heb je grotere stukken? Neem dan vooraf contact op met Ecowerf via 0800 97 0 97.